Bychawskie Centrum Kultury

kulturalna strona Bychawy

youtube 1facebook 1

Zapraszamy na wydarzenie w ramach akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę.  W najbliższą niedzielę 14 grudnia o godz. 15.00. Zbieramy dary rzeczowe w postaci artykułów spożywczych długoterminowych.

W tym samym dniu od godz. 11.00 w holu BCK odbędzie się kiermasz bożonarodzeniowy prac rękodzielniczych.

2014 12 09 pdpz kiermasz

2013 12 10 kabarety

Trzy kabarety= ubaw po pachy! BCK=BCK. Czyli Bychawska Centrala Kabaretowa w Bychawskim Centrum Kultury.
21 grudnia 2013 o godz. 19.30 zapraszamy wszystkich na wieczór kabaretowy. 
Wystąpią:

Kabaret FiFa-RaFa

Grupa improwizacyjna: Przeminęło z wiadrem

Kabaret Wyjście Awaryjne.

Wejście: Zbieramy gwiazdkowe upominki dla najbiedniejszych dzieci!!

Zapraszamy!

2013 12 03 PDPZ2013Kolejna akcja Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. Edycja XXI.
8 grudnia 2013 Bychawskie Centrum Kultury przy współudziale Ośrodka Pomocy Społecznej w Bychawie zaprasza na wielki koncert charytatywny. Wystąpią znani i lubiani z gminy Bychawa. Biletem wstępu na koncert będą dary rzeczowe w postaci artykułów spożywczych. Zapraszamy!

W tym roku po raz pierwszy przy Bychawskim Centrum Kultury został zawiązany sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z radością informujemy, że podczas 21. Finału WOŚP wolontariusze z Młodzieżowej Inicjatywy Kulturalnej zebrali łączną kwotę 7602 pln. Mimo mroźnych temperatur młodzi mieszkańcy Bychawy i okolic dołożyli wszelkich starań aby uzbierać taką kwotę pieniędzy. Podziękowania również dla mieszkańców za hojność i ciepłe słowa w stronę kwestujących.
 
 
alt
alt

Bychawskie Centrum Kultury we współpracy z OPS w Bychawie zapraszają na koncert charytatywny akcji "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę". Wystąpią grupy z BCK oraz okolicznych szkół. Serdecznie zapraszamu 9 grudnia od godziny 14.00. Jak co roku wstępem na koncert będą dary rzeczowe w postaci art. spożywczych długoterminowych.

alt

Koncert charytatywny Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę
w Bychawskim Centrum Kultury

Muzyka dla wszystkich

wstępem na koncert będą dary rzeczowe
  cukier, mąka, kasza, makaron, słodycze, konserwy, herbata itp., środki czystości, artykuły szkolne.


LIST OTWARTY

Drodzy Mieszkańcy  gminy Bychawa!

18 czerwca br. przekazaliśmy pierwszą część darów w ilości ok. 3 ton, jaka została zebrana przez Bychawskie Centrum Kultury, instytucje gminne i wielu poruszonych tragedią powodzi mieszkańców naszej gminy. Dary trafiły bezpośredni do mieszkańców  czterech miejscowości na terenie gminy Wilków: Brzozowej, Szczekarkowa, Zastowa Karczmiskiego, Zastowa Polanowskiego.

Po dotarciu do w/w miejscowości, byliśmy  przerażeni tym, co zobaczyliśmy. Mieszkańcy potracili wszystko. Żaden obraz pokazany w prasie czy telewizji nie oddaje ogromu zniszczeń  czy osobistych tragedii mieszkańców Wilkowa. Obrazy które przyszło nam oglądać oraz przeprowadzone rozmowy powodują głębokie współczucie i chęć wsparcia. Trudno tu mówić o jakimś sprzątaniu, czy remontach, jeśli nie pozostało po powodzi prawie nic i  jeszcze przez wiele dni może nie być tam ani prądu, ani wody.  Do tej pory ludzie ci nie otrzymali prawie żadnego wsparcia. Dlatego nasza pomoc absolutnie nie powinna się skończyć.
Z apelem do mieszkańców naszej gminy zwróciła się Pani sołtys wsi Brzozowa w Gminie Wilków, Jadwiga Dzierzak – którą poznaliśmy przekazując dary, a która prosi byśmy nie zapominali o ich tragedii, mimo, że w mediach przestała być obecna.

 Zbiórkę będziemy prowadzili nadal. Prosimy wszystkich, którzy mogą i chcą, o dalsze wsparcie. Mieszkańcy Wilkowa najbardziej proszą o: pościel, koce, poduszki, kołdry; także o  sprzęt AGD nowy lub używany w dobrym stanie: pralki, lodówki, kuchenki gazowe, garnki. Potrzebne są również: zboże, pasze i karma dla zwierząt, chemia, środki czystości, trwałe artykuły spożywcze.

Zachęcamy do zbierania darów w Bychawie i w ramach poszczególnych sołectw, z których możemy odebrać zgromadzone dary i jednym transportem zawieść je do oczekujących pomocy mieszkańców Gminy Wilków. Zbiórka będzie trwała od 1 do 9 lipca 2010 roku.

Zainteresowane osoby oraz firmy prosimy o kontakt z Bychawskim Centrum Kultury: tel:81 56-60-124 w godz. 9-17,             e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript..

Ruszyła 17. wielka zbiórka darów w akcji "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę". Bychawskie Centrum Kultury przy współpracy z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Bychawie bedzie zbierać słodycze, artykuły szkolne, ubrania, środki czystości i kosmetyki, oraz żywność o długotrwałej przydatności do spożycia.
Wolontariusze akcji (członkowie Młodzieżowej Inicjatywy Kulturalnej)  pojawią się w niedzielę w supermarkecie GROSZEK w Bychawie.

Dary będą również biletem wstępu na Wielki Koncert Charytatywny (po raz 14. organizowany przez Bychawskie Centrum Kultury w Bychawie).
Zapraszamy na koncert 6 grudnia 2009 r., początek o  godz. 14.00MIK_logo_150.png
pzpz.gif1zl.gif

Artykuły zebrane w ramach akcji

Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę"

pzpz.gif

podczas koncertu organizowanego

w dniu 07.12.2008 roku

w Bychawskim Centrum Kultury.

więcej...

Najbliższe w wydarzenia